Wyprawy naukowe

USA: University of Mississippi (2019)
Termin wyprawy: 11-22.11.2019. Współpraca naukowa: University of Mississippi. Kraj: USA.
USA
Wymiana wiedzy i doświadczeń podczas spotkań w władzami i pracownikami University of Mississippi (Department of Biology), głównie w zakresie propagowania wiedzy na temat rozwoju badań mykobioty i perspektyw realizacji międzynarodowych warsztatów dla ekspertów. Zbiór materiału do artykułu naukowego, w wyniku prac terenowych zrealizowanych na wytypowanych powierzchniach lasów stanu Mississippi. Wizyta w National Center for Natural Product Research, jednostce współpracującej z FDA.

 

Rosja: Perm State University (2019)
Termin wyprawy: 15-12.07.2019. Współpraca naukowa: Perm State University. Kraj: Rosja.
Rosja
Poznanie ekosystemu jeziora Bajkał, największego na świecie zbiornika słodkiej wody, podczas wspólnej ekspedycji badawczej z Department of Biogeocenology and Nature Protection. Badania parametrów fizykochemicznych i mikrobiologicznych wód w jeziorze oraz flory i mykobioty na wybrzeżach Bajkału, z uwzględnieniem aspektu czynników antropogenicznych w ochronie Bajkału oraz Przybajkala. Wyprawa zainicjowana została w Irkucku, prowadziła drogą wodną z Listvianki przez miejscowości: Bolszyje Koty, Piesczanаja Buchta, obok Przylądku Sagan-Zaba, wysp: Ogoj i Olchon, skał Szamana, bazy „Wietier Stranstwij”, i z powrotem lądem przez doliny rzek Sarmy i Angi, a później stepem i lasem do Irkucka. Spotkanie z przedstawicielami środowiska naukowego w Irkucka. Wyprawa terenowa do Rezerwatu „Bajkało-Lesnyj” i Przybajkalskiego Parku Narodowego, zjednoczonych w FGBU „Zapovednoe Pribajkale”. Wizyta w Muzeum Bajkalskim Irkuckiego Centrum Naukowego.

 

Argentyna: National University of Misiones (2019)
Termin wyprawy: 16-26.03.2019. Współpraca naukowa: National University of Misiones (UNaM). Kraj: Argentyna.
Argentyna
Wielowymiarowy charakter w aspekcie dydaktycznym, naukowym i społecznym. Wymiana wiedzy, doświadczeń i najlepszych praktyk podczas spotkań w władzami i pracownikami National University of Misiones (Faculty of Forestry). Zasadzenie na terenie kampusu Faculty of Forestry w Eldorado „drzewek przyjaźni” wspólnie z przedstawicielami władz Wydziału, symbolizujących nawiązaną współpracę. Zapoznanie z praktycznymi efektami wyróżniających się działań, m.in. z hodowlą pszczół bezżądłych oraz wizyta w Ogrodzie Botanicznym „Selva Misionera”. Spotkanie z przedstawicielami Polonii argentyńskiej i zwiedzenie miejscowości Wanda. Wizyta w firmie Pamera Maderas Garrruchos S.A. na temat hodowli drzew szybko rosnących. Wyprawa terenowa do Iguazú National Park, który obejmuje dziewiczą przyrodę i wodospady na rzece Iguazu (UNESCO). Całodniowa wyprawa terenowa do dżungli tropikalnej, obejmującej 20000ha i będącej pod zarządem UnAM wraz z wizytą w osadzie miejscowych plemion – Indian Guarani. Przeprowadzenie terenowych prac badawczych grzybów poliporoidalnych w prowincji Misiones.

Relacja: Visita de la Universidad Tecnológica de Bialystok
Artykuł: Relacja z wyjazdu naukowego do Wydziału Nauk Leśnych w Eldorado (Narodowy Uniwersytet w Misiones w Argentynie)

 

Serbia: University of Novi Sad (2018)
Termin wyprawy: 28.05-01.06.2018. Współpraca naukowa: University of Novi Sad. Kraj: Serbia.

Serbia
Wymiana wiedzy i doświadczeń podczas spotkań w władzami i pracownikami University of Novi Sad (Department of Biology and Ecology, Faculty of Science, Institute of Lowland Forestry and Environment, International Office). Uczestnictwo w warsztatach mykologicznych zorganizowanych przez Uniwersytet. Wyprawa terenowa do Fruška Gora National Park obejmującego ochroną najwyższe partie pasma panońskich gór wyspowych.

 

Białoruś: Bielawieskaja Puszcza (2016)
Termin wyprawy: 2016. Kraj: Białoruś.
Białoruś
Spotkanie ze środowiskiem naukowym Parku Narodowego „Bielawieskaja Puszcza”. Rozpoznanie potencjału grzybów poliporoidalnych białoruskiej części Puszczy Białowieskie podczas kilkukrotnych wizyt terenowych.